|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Adhesive Classification: | Rubber |
| Compatible Brand: | Oneplus |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Description:
This protective film is made from chemically processed real glass, with high transparency and delicate touch feeling. The tempered glass has an oleophobic coating to prevent contaminants. With secure anti-explosion function, it will not be broken into small pieces of sharp.
Made from chemically processed real glass
High transparency and delicate touch feeling
Secure anti-explosion function
0.3mm thickness but strong hardness
Smooth arc edge, safe to use
Compatible with:
Package included:
| Edges | Arc Edges |
|---|---|
| Retail Packaging | Crystal Box |
| Screen Coverage | NOT Complete Covering |
| Screen Protector Feature | Anti-explosion |
| Screen Protector Material | Tempered Glass |
| Screen Protector Type | Front |
| Gross Weight | 0.058kg |
| Volume Weight | 0.034kg |
| Package Length | 19.300cm |
| Package Width | 9.900cm |
| Package Height | 0.800cm |
| One Package Weight | 0.052kg |



