| Customization: | Available |
|---|---|
| Sales Manager: | Sakura |
| Lamp Cap Material: | ABS |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
A flashlight with solar and hand-crank charging
High conversion efficiency, long battery life
3-LED lamp heads, strong brightness and high visibility
The handle can be put and retracted, easy to store
Great for camping, hiking, rock climbing, etc
Specifications:
Lamp cap material: ABS
Body material: aluminum alloy
Size: 124 x 45 x 32mm
Light source: 3 x LED
Gear: white light, strong light
Brightness: 13lm
Battery capacity: 40mAh
| Brand | N/A |
| Color | |
| Gross Weight | 0.113kg |
| Volume Weight | 0.069kg |
| Package Length | 13.200cm |
| Package Width | 5.800cm |
| Package Height | 4.000cm |












