|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Trend |
| Color: | Black |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Constructed with tempered glass front + back and metal frame, this case provides your phone with 360-degree comprehensive protection. Strong hardness tempered glass is anti-scratch, smooth to touch. Build-in magnet, the metal frame is detachable and can be attached together by strong magnetism.
Strong hardness tempered glass + detachable magnetic metal frame
2-pieces design with magnetic adsorption frames, easy to install
Comprehensive all-around protection
Clear design lets its natural beauty shine through
Raised lip and integrated lens cover for optimal camera protection
Enclosed side buttons, dustproof
Precise cut-outs ensure the unhindered operation
Compatible with:
Package included:
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Metal, Tempered Glass |
| Retail Packaging | Plastic Box |
| Gross Weight | 0.078kg |
| Volume Weight | 0.070kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 11.000cm |
| Package Height | 1.500cm |
| One Package Weight | 0.070kg |







