|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Amplification Type: | Active |
| Speaker Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Specification:
Bluetooth version: 5.0
LED lamp power: 1W
Transmission distance: about 10m
Listening to music time: about 20h
Charging time: about 3h
Signal to noise ratio: >=90dB
Working voltage: 3.7V
Frequency response: 80Hz-20KHz
Battery capacity: 4000mAh
Speaker: 4Ω3W
Distortion: <1%
Function: Bluetooth/TF card/U disk/AUX audio cable/ FM radio
Compatible with:
iPhone/Samsung/Huawei/Bluetooth-enabled smartphones, tablets and other devices
Package included:
| Audio Crossover | Full-Range |
|---|---|
| Battery | Yes |
| Brand | ZEALOT |
| Built-in Microphone | Yes |
| Cabinet Material | Plastic |
| Certificate | CE, Certification for Safe Transport of Goods by Sea, Identification and Classification Report for Air Transport of Goods, MSDS, UN38.3 |
| ColorStyle | C |
| Features | Phone Function |
| Interface Type | AUX, Bluetooth |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| PMPO | 3W |
| Power Source | Battery |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Speaker Type | Portable |
| User Manual (Language) | English |
| Gross Weight | 0.382kg |
| Volume Weight | 0.286kg |
| Package Length | 19.000cm |
| Package Width | 8.200cm |
| Package Height | 8.200cm |
| One Package Weight | 0.341kg |







