|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Compatible Brand: | Mostly Phone |
| Type: | Wireless |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Suitable for both home and office use
With high-end appearance and delicate design
Support wired output of Type-C, USB and for lightning
Support 3-in-1wireless charging of phone, watch and earphone
With LED indicator to show the state of this wireless charger
2-in-1 design: bracket and wireless charger
Both wireless output and wired output are supported
Compatible with phones with wireless charging function
Specifications:
Input: 5V/2A 9V/2A 12V/2A
Output: 15W/10W/7.5W/5W
Headphone output power: 3W
Watch output power: 2W
Charging distance: 1-8m
Charging efficiency: 75%
Working frequency: 100-205KHZ
Material: ABS+silicone+rubber oil
Interface: Type-C
Size: 120x101x120mm
Net weight: 178g
Certification: CE/ROSH/EMC
Package included:
| Brand | N/A |
|---|---|
| Color | Black |
| Retail Packaging | Colored Box |
| User Manual (Language) | English and Chinese |
| Gross Weight | 0.368kg |
| Volume Weight | 0.543kg |
| Package Length | 14.500cm |
| Package Width | 14.300cm |
| Package Height | 11.700cm |
| One Package Weight | 0.329kg |
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)
![W2 6 in 1 Wireless Charger Dock Station with Type-C Port [Support Wireless and Wired Output]Phone Charger - Black](http://www.micstatic.com/athena/img/transparent.png)