|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Hardness: | Partial Hard |
| Style: | Trend |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Constructed with plastic and TPU materials, dual-layer protection
The metal plate can attach to a magnetic car mount (car mount not included)
100 and 360-degree rotating ring for better grip and kickstand for easy hands-free viewing
Protect the backside of your phone from scratches and shock
Good shock absorption and impact resistance
Easy to install and remove the phone case
Compatible with:
Package included:
| Case Feature | Built-in Magnetic Holder Metal Sheet, Kickstand |
|---|---|
| Color | Green |
| Material | Metal, Plastic, TPU |
| Retail Packaging | Simple PP Bag |
| Gross Weight | 0.062kg |
| Volume Weight | 0.041kg |
| Package Length | 15.800cm |
| Package Width | 7.800cm |
| Package Height | 1.500cm |
| One Package Weight | 0.055kg |
| With Retail Packaging | No |






